Monipuolinen FD-G-2-synnytyspöytä on laajalti käytetty synnytyksiin, gynekologisiin tutkimuksiin ja leikkauksiin.
Sähköisen toimituspöydän runko, pylväs ja jalusta on valmistettu 304-luokan ruostumattomasta teräksestä, joka on korroosionkestävää ja helppo puhdistaa.
Jalkalevyt ovat irrotettavia, mikä edistää leikkauksen jälkeistä toipumista.
Kaksoisohjausjärjestelmä, ei ainoastaan kädessä pidettävän kaukosäätimen, vaan myös jalkakytkimen kautta.
Täydelliset lisävarusteet, vakiona jalkatukiversio, polkimet, suodattimella varustettu lika-allas ja valinnainen gynekologinen tutkimusvalo.
U-muotoinen pohja ei ainoastaan edistä leikkauspöydän vakautta, vaan tarjoaa myös riittävästi jalkatilaa lääkärille väsymyksen vähentämiseksi.
1.Kaksinkertainen ohjausjärjestelmä
Käsiohjain ja jalkakytkin suorittavat toissijaista ohjausta toiminnan turvallisuuden varmistamiseksi ja eri asentojen toteuttamiseksi.
2. Irrotettava jalkalevy
Sähköisen synnytyspöydän irrotettava jalkalevy helpottaa leikkauksen jälkeistä lepoa ja vähentää leikkauksen jälkeistä kipua
3.304 Ruostumaton teräs
Gynekologisen leikkauspöydän kaikki päälliset on valmistettu korkealaatuisesta 304-teräksestä. Kestävä, helppo puhdistaa ja desinfioida.
4. U-muotoinen pohja
Gynekologisen synnytyspöydän U-muotoinen jalusta ei ainoastaan lisää jalustan ja maan välistä kosketuspinta-alaa ja tee siitä vakaamman, vaan tarjoaa myös riittävästi jalkatilaa lääkintähenkilökunnan työskentelyyn väsymyksen vähentämiseksi.
5. Monipuoliset lisävarusteet
Vakiona toimitettavan olkatuen lisäksi on saatavilla lisävarusteena olkahihnat, kahvat, jalkatuet, jalkapolkimet, roska-allas ja gynekologinen tutkimusvalo.
Pparametrit:
| MalliTuote | FD-G-2 sähköinen toimituspöytä |
| Pituus ja leveys | 1880 mm * 600 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 940 mm / 680 mm |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 45°10° |
| Istuinlevy (ylös ja alas) | 20° 9° |
| Jalkalevy ulospäin | 90° |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Akku | Kyllä |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Patja | Saumaton patja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
SstandardiAsusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 2 | Kahva | 1 pari |
| 3 | Jalkalevy | 1 pala |
| 4 | Patja | 1 sarja |
| 5 | Jäteallas | 1 pala |
| 6 | Kiinnityspuristin | 1 pari |
| 7 | Polven kainalosauva | 1 pari |
| 8 | Polkea | 1 pari |
| 9 | Käsikaukosäädin | 1 pala |
| 10 | Jalkakytkin | 1 pala |