LEDD500700C+M viittaa kaksoiskupoliseen LED-leikkaussalivaloon.
Sisäänrakennettua kamerajärjestelmää ja ulkoista riippuvaa näyttöä voidaan käyttää koulutustarkoituksiin. Se mahdollistaa toiminnan seurannan ja tallentamisen.
■ vatsan-/yleiskirurgia
■ gynekologia
■ sydän-/verisuoni-/rintakirurgia
■ neurokirurgia
■ ortopedia
■ traumatologia / päivystysleikkaussali
■ urologia / TURP
■ ent/silmätautien erikoislääkäri
■ endoskopia Angiografia
1. Kamerajärjestelmä
Sisäänrakennettu kamera, ei tarvitse ripustaa sitä toisella varrella.
2. Tämä leikkaussalivalaisin tallentaa ja tuottaa kuvia nopeasti ja korkealaatuisesti. 10-kertaisen optisen zoomin ansiosta kuvia voi katsella joka suunnasta.
3. Tämä leikkaussalin valo voi myös tallentaa leikkauksen. Sitä voidaan käyttää koulutus- ja opiskelutarkoituksiin.
Näyttöjärjestelmä
1. Lähettämällä leikkauksen LEDD500700C+M leikkaussalivalolla klinikan henkilökunta voi seurata edistymistäsi rikkomatta steriiliä kenttää.
2. Leikkaussalin valo sisäänrakennetulla kameralla ja näytöllä tarjoaa toisen ylhäältäpäin näkyvän näkymän leikkauspäähän, jotta kirurginen tiimisi voi jakaa kirurgisia toimenpiteitä maailmanlaajuisesti.
Parametris:
| Kamera | |
| Resoluutio | 210 megapikseliä 1920 (vaaka) x 1080 (pysty) |
| Viestintätila | RS232 |
| Viestintäprotokollat | HITACHI / SONY VISCA |
| Liitin | LVCMOS-36pFPC (YCbCr 4:2:2) yhteensopivuus 110/LVDS 30P |
| Anturin tyyppi | 1/2,9" CMOS / 1/3" CMOS |
| Skannaustila | Progressiivinen skannaus |
| Päivä- ja yöjärjestelmä | Värillinen/mustavalkoinen/automaattinen |
| Minimivalaistus | väri: 0,1 luksia mustavalkoinen: 0,01 luksia |
| Synkronointitila | synkronointi |
| Videolähtö | digitaalinen signaali |
| Signaali-kohinasuhde | ≥50dB (AGC pois päältä) |
| Linssi | |
| IRCUT | IRCUT-kaksoissuodattimen automaattinen vaihto |
| Optiset linssit | 10 x f=5 mm~50 mm |
| kenttäkulma | K: 51,8° (L) ~ 5,86° (T) P: 39,1° (L) ~ 4,4° (T) |
| Toiminto | |
| valotustila | A/M |
| valkotasapaino | Automaattinen |
| Tarkennustila | A/M |
| saada hallinta | A/M |
| Kuvatehoste | Automaattinen/värillinen/mustavalkoinen/negatiivi |
| peilaustoiminto | Tuki (vaakasuora peili + pystysuora peili) |
| kuvan päällekkäisliikkeet | Tukea |
| Laaja dynamiikka | D-WDR |
| DNR | 2D-DNR |
| elektroninen suljin | 1/30 s–1/10 000 s |
| kontrastisuhde | Säädettävä |
| kylläisyys | Säädettävä |
| Huurtumisenestotoiminto | Tukea |
| Marginaali | Tukea |
| Yleinen eritelmä | |
| Mitat | 38,6 (L) * 41 (K) * 64,6 (P) mm |
| Työlämpötila/kosteus | ﹣10 ℃~50 ℃, 10 % suhteellinen kosteus ~ 60 % suhteellinen kosteus |
| Säilytyslämpötila/kosteus | ﹣20 ℃~60 ℃, 10 % suhteellinen kosteus ~ 80 % suhteellinen kosteus |
| virtalähde | DC 12V±10% |
| virrankulutus | 3,5 W ENINTÄÄN |
| Nettopaino | 110 g |
Näyttö
| Pääparametri | |
| Näytön koko | 21,5' |
| Taustavalotila | LED |
| Näyttöalue | 475,2 mm (L) × 267,3 mm (K) |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Maksimiresoluutio | 1920 × 1080 |
| Näytön väri | 16,7 miljoonaa |
| Pikselitiheys | 0,2475 (V) × 0,2475 (V) |
| Luminanssi | 300cd/㎡ |
| Kuvan kontrasti | 1500:1 |
| Katselukulma | 850/850/750/650 |
| Vastausaika | 8MS |
| Kentän taajuus | 50 Hz,60 Hz,70 Hz |
| Tulo ja lähtö | |
| SDI-tulo | 1 |
| SDI-lähtö | 1 |
| AV-tulo | 22 (2 × BNC) |
| AV-lähtö | 1 |
| S-VEDIO | 1 |
| VGA-tulo | 1 |
| HDMI-tulo | 1 |
| YPbPr/YCbCr-tulo | 3 (3 × BNC) |
| RS232-tulo (valinnainen) | 1 |
| Äänitulo | 1 |
| Äänilähtö | 1 |
| Värijärjestelmä | PAL / NTSC / SECAM |
| OSD-valikko | |
| Kieli | Kiina/englanti/ranska/saksa/italia/espanja/ |
| Virtalähde | |
| Voima | 12 V tasavirta,50/60 Hz |
| Pmax | 35W-55W |
| Valmiustilavirta | 5W |