TDG-1 sähköisessä leikkauspöydässä on viisi päätoimintoryhmää: sähköisesti säädettävä sängynpinnan nosto, eteen- ja taaksepäin kallistus, vasemmalle ja oikealle kallistus, selkälevyn nosto ja jarru.
Tämän sähkökäyttöisen laitteen kaunis ulkonäkö, runko, jalusta, nostopilari ja sivukiskot on valmistettu korkealaatuisesta ruostumattomasta teräksestä, jolla on korkea viimeistely, korroosionkestävyys ja korkea mekaaninen lujuus.
Sähkökäyttöisen leikkauspöydän eri asentojen säätö älykkäästi yhdellä painikkeella. Siinä on LINAK-sähkökäyttölaite, joka on hiljainen, tarkka ja jonka ylläpitokustannukset ovat alhaiset. Suuret pyörät takaavat hiljaisen ja maanjäristyksiä vaimentavan toiminnan.
Tämä sähkökäyttöinen leikkauspöytä sopii erilaisiin leikkauksiin, kuten vatsakirurgiaan, synnytyksiin, gynekologisiin toimenpiteisiin, korva-, nenä- ja kurkkutauteihin, urologiaan, anoreksiaan ja ortopediaan jne.
1.AkulmikasAsäädötwithGas Sjouset
TDG-1 sähkökäyttöisen leikkauspöydän sekä selkälevyn että jalkalevyn nivelissä on kaasujousilla varustetut sylinterituet, jotka tekevät erilaisista säädöistä hellävaraisia, hiljaisia ja tärinättömiä, samalla tehokkaasti suojaten nivelrakennetta ja estäen potilasta kaatumasta.
2.LINAK sähköinen lineaaritoimilaite
Sähköisen työntötangon käyttö poistaa lääkintähenkilökunnan tarpeen säätää leikkauspöydän asentoa manuaalisesti. Kaukosäädintä tarvitsee vain pitää kädessä, mikä on helppoa ja työvoimaa säästävää. Verrattuna hydraulisen leikkauspöydän huoltoon, sähköinen leikkauspöytä vähentää myös huoltokustannuksia huomattavasti. Säätöprosessin aikana sähköinen työntötanko voidaan sijoittaa tarkemmin, ja säätöprosessi on erittäin hiljainen.
3. Y-tyyppinen jalusta
Sängynpohja on Y-kirjaimen muotoinen, mikä paitsi vastaa ergonomista muotoilua, parantaa sähköisen leikkauspöydän vakautta, myös tarjoaa enemmän vapaata jalkatilaa lääkintähenkilökunnalle, jolloin lääkintähenkilökunta voi lähestyä potilasta lähemmäs.
4. Monipuoliset lisävarusteet
Varustettu olkahihnoilla, rannehihnoilla, jalkahihnoilla ja vartalohihnoilla, jotta nukutuksessa olevat potilaat eivät putoa leikkauksen aikana. Jalkalevyt, käsinojat, vartalotuet ja jalkatuet on kaikki varustettu muistivaahtomuovipehmusteilla, jotka varmistavat leikkauksen mukavuuden ja kehon nesteiden normaalin kierron leikkauksen aikana.
5. LArger-pyörän suunnittelu
Mekaanisen sähköisen leikkauspöydän pohjassa on suuret pyörät (halkaisija≥100 mm), joka on joustava liikkua. Pyörät nousevat jarrutettaessa, sängynpohja on tukevasti kiinni sängyn pinnassamaassa, ja vakaus on hyvä.
6. Sisäänrakennettu akku
Sähkökatkoksen sattuessa sisäänrakennettu akku kestää 50 toimintoa.
Pparametrit
| MalliTuote | TDG-1 sähköinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2050 mm * 500 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 890 mm / 690 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 60°/ 60° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 90°/ 17° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 25°/ 11° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 20°/ 20° |
| Munuaissillan korkeus | ≥110 mm |
| Jousto/Refleksi | Yhdistelmäkäyttö |
| Ohjauspaneeli | Valinnainen |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Linak |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Svakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Jalkatuki | 1 pari |
| 5 | Munuaissillan kahva | 1 pala |
| 6 | Patja | 1 sarja |
| 7 | Käsikaukosäädin | 1 pala |
| 8 | Voimajohto | 1 pala |