1.Erittäin matala asento
Silmätautien leikkauspöydän vähimmäiskorkeus voidaan säätää 500 mm:iin. Tunnettu sähkömagneettinen käyttöjärjestelmä on vakaa, luotettava ja äänetön käytön aikana. Se on paras valinta silmätautien ja korva-, nenä- ja kurkkutautien leikkausten tarpeisiin.
2.Irrotettava päälevy
Irrotettavaa päälevyä on helppo ohjata mekaanisella vaihteella.
Sängynpäädyn pehmusteen keskellä oleva kovera muotoilu täyttää ergonomiset vaatimukset.
3. Leveä pinta
Pinnan leveys voi olla jopa 550 mm, mikä mahdollistaa potilaan mukavamman asennon sen päällä.
4. Joustava jalkakytkin
Selkälevyn ja jalkalevyn kulmaa voidaan säätää jalkakytkimellä, mikä on lääkärin kannalta kätevää säätää potilaan asentoa ihanteellisimpaan asentoon oftalmologisen leikkauksen aikana.
5. Terälehtijarru
Mekaaniset poljinjarrut ovat nopeampia, kätevämpiä, turvallisempia ja luotettavampia.
6. Valinnainen lääkärin tuoli
Lääkärin tuolissa voi säätää käsinojia, selkänojaa ja istuimen korkeutta.
Parametrit
| Mallinimike | TDG-2 sähköinen silmäleikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2080 mm * 550 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 700 mm / 500 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 45°/ 90° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 45°/ 20° |
| Jalkalevy (ylös ja alas) | 45°/ 20° |
| Vaakasuora liukuminen | 300 mm |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Jiecang |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Vakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Infuusiosauva | 1 sarja |
| 2 | Käsivarsilauta | 1 pari |
| 3 | Instrumenttialusta | 1 sarja |
| 4 | Kiinnityspuristin | 1 sarja |
| 5 | Patja | 1 sarja |
| 6 | Jalkakytkin | 1 sarja |