TDY-1-sähkökäyttöisessä leikkauspöydässä on sähköinen työntötangon moottorikäyttöjärjestelmä, joka varmistaa, että se voi suorittaa erilaisia asennon säätöjä käytön aikana, mukaan lukien pöydän nosto, eteen- ja taaksepäin kallistus, vasemmalle ja oikealle kallistus, selkälevyn taitto ja siirto.
Tämä monitoiminen sähköinen leikkauspöytä sopii erilaisiin leikkauksiin, kuten vatsakirurgiaan, synnytyksiin, gynekologisiin toimenpiteisiin, korva-, nenä- ja kurkkutauteihin, urologiaan, peräsuolen ja peräsuolen sairauksiin sekä ortopediaan.
1.Saatavilla röntgenkuvauksessa
PFCC-pöytälevyä voidaan käyttää röntgenkuvaukseen leikkausten aikana. TDY-1-sähkökäyttöistä leikkauspöytää voidaan siirtää yli 300 mm, mikä tarjoaa hyvän perspektiivialueen C-kaarelle leikkauksen aikana, ja sitä voidaan käyttää röntgenkuvauslaatikoiden kanssa.
2. Valinnainen kaksoisohjausjärjestelmä
Käsiohjain ja valinnaiset paneeliohjaimet tarjoavat kaksinkertaisen suojan leikkauksen aikana.
3. Sisäänrakennettu ladattava akku
TDY-1-sähkökäyttöinen leikkauspöytä on varustettu tehokkaalla ladattavalla akulla, joka riittää 50 leikkaukseen. Samalla siinä on verkkovirtalähde sähköenergian tuottamiseksi maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi.
4. Sisäänrakennettu munuaissilta
Sisäänrakennettu lannerangan silta, kätevä lääkäreille sappi- ja munuaisleikkauksissa
Parametrit
| Mallinimike | TDY-1 sähköinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2070 mm * 550 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 1000 mm / 700 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 45°/ 90° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 75°/ 20° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 25°/ 25° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 15°/ 15° |
| Munuaissillan korkeus | ≥110 mm |
| Vaakasuora liukuminen | 300 mm |
| Jousto/Refleksi | Yhdistelmäkäyttö |
| Röntgenlauta | Valinnainen |
| Ohjauspaneeli | Standardi |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Jiecang |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Vakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkapään tuki | 1 pari |
| 5 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Munuaissillan kahva | 1 pala |
| 7 | Patja | 1 sarja |
| 8 | Kiinnityspuristin | 8 kappaletta |
| 9 | Pitkä kiinnityspuristin | 1 pari |
| 10 | Käsikaukosäädin | 1 pala |
| 11 | Voimajohto | 1 pala |