TDY-2-mobiilileikkauspöydässä on täysi 304 ruostumattomasta teräksestä valmistettu sänky ja pylväs, joka on helppo puhdistaa ja saastumista estävä.
Pöydän pinta on jaettu viiteen osaan: pääosa, selkäosa, pakaraosa ja kaksi irrotettavaa jalkaosaa.
TDY-2-mobiilileikkauspöytää voidaan siirtää 340 mm:n matkan, mikä tarjoaa hyvän perspektiivialueen C-kaarelle leikkauksen aikana, ja sitä voidaan käyttää röntgenfilmilaatikoiden kanssa.
Kaksinkertainen nivelpääty, kaasujousella säädettävä jalkaosa. Käytä saksalaismerkkisiä äänettömiä pyöriä. Mukana on myös yhden painikkeen nollaus, yhden painikkeen nurjahduslukitus ja nurjahduksenesto ovat valinnaisia.
Tämä monitoiminen sähköinen leikkauspöytä sopii erilaisiin leikkauksiin, kuten vatsakirurgiaan, synnytyksiin, gynekologisiin toimenpiteisiin, korva-, nenä- ja kurkkutauteihin, urologiaan, peräsuolen ja peräsuolen sairauksiin sekä ortopediaan jne.
1.Kaksinkertainen nivelpäälevy
Tämän sähköisen leikkauspöydän kaksoisnivelinen päätylevy voi säätää vapaasti päädyn korkeutta, jolloin potilaalla on mukava pään kulma suoritettaessa toimenpiteitä eri asennoissa.
2.Leg Plate voi olla sähköinen ohjaus tai kaasujousiohjaus
Jalkalevyä voidaan ohjata kaasujousella tai se voidaan päivittää sähköiseksi ohjaukseksi.
3. Valinnainen kaksoisohjausjärjestelmä
Käsiohjain ja valinnaiset paneeliohjaimet tarjoavat kaksinkertaisen suojan leikkauksen aikana.
4.Suuret pyörät
Saksalaiset maahantuotujen TENTE-pyörien, kulutusta kestävät ja hiljaiset.
5. Sisäänrakennettu ladattava akku
TDY-2-sähkökäyttöinen leikkauspöytä on varustettu tehokkaalla ladattavalla akulla, joka riittää 50 leikkaukseen. Samalla siinä on verkkovirtalähde, joka tarjoaa sähköenergiaa maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi.
6.Lisää valinnaisia vaihtoehtoja
Valinnainen yhden painikkeen nollaus, positiivinen fleksio ja käänteinen fleksiotoiminto.
Pparametrit:
| MalliTuote | TDY-2 mobiili sähköinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2100 mm * 550 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 1000 mm / 700 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 45° 90° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 90°/ 17° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 25°/ 25° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 15°/ 15° |
| Munuaissillan korkeus | ≥110 mm |
| Vaakasuora liukuminen | 345 mm |
| Jousto/Refleksi | Yhdistelmäkäyttö |
| Röntgenlauta | Valinnainen |
| Ohjauspaneeli | Standardi |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Jiecang |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Vakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkapään tuki | 1 pari |
| 5 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Munuaissillan kahva | 1 pala |
| 7 | Patja | 1 sarja |
| 8 | Kiinnityspuristin | 8 kappaletta |
| 9 | Pitkä kiinnityspuristin | 1 pari |
| 10 | Käsikaukosäädin | 1 pala |
| 11 | Voimajohto | 1 pala |