Kaikki kannet on valmistettu 304 ruostumattomasta teräksestä, joka on helppo puhdistaa ja desinfioida.
Korkean valonläpäisykyvyn omaava kuitumateriaali soveltuu röntgenkäyttöön.
Levennetty patjan muotoilu mahdollistaa potilaiden mukavamman asennon leikkauspöydällä.
TDY-G-1 sähköhydraulinen leikkauspöytä ottaa käyttöön edistyneen hydraulisen ohjausjärjestelmän, luotettavat sähkömagneettiset venttiilit ja öljypumput Taiwanista, mikä takaa hiljaisen ja vakaan suorituskyvyn.
1.Uerittäin matalaPasema
Tämän sähköhydraulisen leikkauspöydän alin korkeus on säädettävissä 520 mm:iin, mikä sopii erittäin hyvin aivo- ja silmäleikkauksiin. Irrotettava päälevy sopii leikkauspöydän käyttöön leikkauspäärungon avulla.
2. Kaksinkertainen nivelpäälevy
Tämän sähköhydraulisen leikkauspöydän kaksoisnivelinen päälevy voi säätää vapaasti päädyn korkeutta, jolloin potilaalle voidaan asettaa mukava pään kulma eri asennoissa suoritettaessa leikkauksia.
3.Builtin-munuaisissaBharjanne
Sisäänrakennettu munuaissilta on valmistettu erittäin lujasta PMMA-materiaalista, se saavuttaa nopeasti erilaisia asentoja ja säästää huomattavasti käyttöaikaa.
4. Sisäänrakennettu ladattava akku
Se on varustettu tehokkaalla ladattavalla akulla, joka riittää 50 käyttökertaan. Samalla siinä on verkkovirtalähde sähköenergian tuottamiseksi maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi.
5. Mekaaniset jarrut
Mekaaniset poljinjarrut ovat nopeampia, kätevämpiä, turvallisempia ja luotettavampia
Pparametrit
| Mallinimike | TDY-G-1 sähköhydraulinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2080 mm * 550 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 820 mm / 520 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 45°/ 90° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 80°/ 20° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 20°/ 20° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 15°/ 15° |
| Munuaissillan korkeus | 110 mm |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Chaoger Taiwanista |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Svakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkapään tuki | 1 pari |
| 5 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Jalkatuki | 1 pari |
| 7 | Munuaissillan kahva | 1 pala |
| 8 | Pitkä kiinnityspuristin | 1 pari |
| 9 | Kiinnityspuristin | 8 kappaletta |
| 10 | Käsikaukosäädin | 1 pala |
| 11 | Voimajohto | 1 pala |
| 12 | Polkea | 1 pari |