TDY-Y-1sähköinen hydraulinen leikkauspöytä käyttää sähköistä maahantuotua hydraulista voimansiirtorakennetta, joka korvaa perinteisen sähköisen työntötangon voimansiirtotekniikan.
Asennon säätö on tarkempi, liikenopeus on tasaisempi ja vakaampi, ja suorituskyky on luotettava ja kestävä.
Y-muotoinen pohja varmistaa vakauden ja riittävästi jalkatilaa.
Käännöstoiminto ja läpinäkyvä C-kaarella varustettu sängynpohja mahdollistavat koko kehon röntgenkuvauksen.
Kaksoisohjausjärjestelmässä on kädessä pidettävän kaukosäätimen lisäksi pylvään hätäohjausjärjestelmä. Yhden näppäimen nollaustoiminto parantaa lääkärin työskentelyä.
Tämä sähköhydraulinen integroitu leikkauspöytä sopii erilaisiin leikkauksiin, kuten vatsakirurgiaan, synnytyksiin, gynekologisiin toimenpiteisiin, korva-, nenä- ja kurkkutauteihin, urologiaan, peräsuolen ja peräsuolen sairauksiin sekä ortopediaan.
1.Kaksinkertainen ohjausjärjestelmä
TDY-Y-1 sähköhydraulisessa leikkauspöydässä on kaksi ohjaustapaa: langallinen ohjain, jossa on yhden painikkeen automaattinen tasonnostotoiminto, ja toinen on pilarin hätäohjausjärjestelmä. Kaksi toisistaan riippumatonta, samalla toiminnolla varustettua käyttöjärjestelmää varmistavat, että hätäohjausjärjestelmä toimii luotettavasti myös langallisen ohjaimen vikaantuessa, mikä varmistaa leikkauspöydän turvallisen käytön.
2.Saatavilla röntgenkuvaukseen
Sähköhydraulisen leikkauspöydän pöytälevy läpäisee röntgensäteitä, ja pöydän alapuolelle on asennettu ohjauskisko röntgenfilmilaatikoiden kuljettamista varten.
3. Yhteensopiva C-kaaren kanssa
Sähköisen vaakasuuntaisen liikkeen pituus on 340 mm, mikä tarjoaa C-kaarelle tarkan ja kätevän asemointitilan ja mahdollistaa koko kehon röntgenkuvauksen siirtämättä potilasta.
4. Ladattavat paristot
TDY-Y-1 sähköhydraulinen kirurginen leikkauspöytä on varustettu tehokkailla ladattavilla akuilla, jotka riittävät vähintään 50 leikkaukseen ja toimivat ilman ulkoista virtalähdettä. Ladattava akku ei vaadi huoltoa ja sitä voidaan käyttää pitkään. Samanaikaisesti verkkovirtaa voidaan käyttää sähköenergian tuottamiseen maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi.
5.One-painikeResitFvoitelu
Uusi yhden painikkeen nollaustoiminto yksinkertaistaa monimutkaisia toimintoja
Parametrit
| Mallinimike | TDY-Y-1 sähköhydraulinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 1960 mm * 500 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 1090 mm / 690 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 60°/ 85°/0° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 85°/ 40° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 28°/ 28° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 18°/ 18° |
| Munuaissillan korkeus | 100 mm |
| Vaakasuora liukuminen | 340 mm |
| Nolla-asento | Yksi nappi, vakiona |
| Jousto/Refleksi | Yhdistelmäkäyttö |
| Röntgenlauta | Valinnainen |
| Ohjauspaneeli | valinnainen |
| Hätäpysäytyspainike | Valinnainen |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Chaoger Taiwanista |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Svakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkapään tuki | 1 pari |
| 5 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Jalkalevy | 1 pari |
| 7 | Munuaissillan kahva | 1 pala |
| 8 | Patja | 1 sarja |
| 9 | Kiinnityspuristin | 8 kappaletta |
| 10 | Kaukosäädin | 1 pala |
| 11 | Voimajohto | 1 pala |
| 12 | Hydrauliikkaöljy | 1 öljykannu |