Tämä sähköhydraulinen leikkauspöytä on jaettu viiteen osaan: pääosa, selkäosa, pakaraosa ja kaksi erillistä jalkaosaa.
Korkea valonläpäisykykyinen kuitumateriaali ja 340 mm:n vaakasuora liukumatka takaavat, ettei röntgenkuvauksessa esiinny sokeita kulmia.
Tämä sähköhydraulinen leikkauspöytä on varustettu kaksoisohjausjärjestelmällä, joka varmistaa häiriöttömän toiminnan.
Se voidaan varustaa monitoimisella päärungolla ja ortopedisella vetokehyksellä.
Yhden painikkeen nollaustoiminto voi palauttaa alkuperäisen vaakasuoran asennon. Yhden painikkeen koukistus ja taaksepäin koukistus, sähköinen jalkatuen toiminto, säästää paljon aikaa.
Se soveltuu erilaisiin leikkauksiin, kuten vatsakirurgiaan, synnytyksiin, gynekologisiin toimenpiteisiin, korva-, nenä- ja kurkkutauteihin, urologiaan, peräsuolen ja peräsuolen sairauksiin sekä ortopediaan.
1.Pidempi ja leveämpi pöytäpinta
Sähköhydraulisen leikkauspöydän pinnan pituus voi olla 2180 mm ja leveys 550 mm, mikä sopii joidenkin erityisryhmien tarpeisiin ja voi myös tehdä potilaasta mukavamman.
2. Kaksinkertainen ohjausjärjestelmä
Sähköhydraulinen leikkauspöytä on varustettu pää- ja apuohjausjärjestelmällä, joka varmistaa häiriöttömän toiminnan.
3.Flex & Re-flex & Yhden painikkeen nollaus
Yhden painikkeen nollaustoiminto, voi palauttaa alkuperäisen vaakasuoran asennon, yhden näppäimen koukistuksen ja käänteisen koukistuksen
4. Valinnainen sähköisesti säädettävä jalkalevy
Jalkalevyn plug-in-modulaarinen rakenne voi säätää jalkalevyä sähköisesti, mikä säästää huomattavasti asennon säätöaikaa.
5. Sisäänrakennettu ladattava akku
TDY-Y-2 sähköhydraulinen leikkauspöytä on varustettu tehokkaalla ladattavalla akulla, joka riittää 50 leikkaukseen. Samalla siinä on verkkovirtalähde sähköenergian tuottamiseksi maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi.
Pparametrit
| MalliTuote | TDY-Y-2 sähköhydraulinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2170 mm * 550 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 1100 mm / 690 mm |
| Päälevy (ylös/alas/joustava) | 45°/ 90°/ 40° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 85°/ 40° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 30°/ 30° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 20°/ 20° |
| Munuaissillan korkeus | 100 mm |
| Vaakasuora liukuminen | 350 mm |
| Nolla-asento | Yksi nappi, vakiona |
| Jousto/Refleksi | Yhdistelmäkäyttö |
| Röntgenlauta | Valinnainen |
| Ohjauspaneeli | Standardi |
| Hätäpysäytyspainike | Standardi |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Chaoger Taiwanista |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 300 kg / 350 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Atarvikkeet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkapään tuki | 1 pari |
| 5 | Jalkatuki | 1 pari |
| 6 | Munuaissillan kahva | 1 pala |
| 7 | Patja | 1 sarja |
| 8 | Kiinnityspuristin | 8 kappaletta |
| 9 | Pitkä kiinnityspuristin | 1 pari |
| 10 | Kaukosäädin | 1 pala |
| 11 | Voimajohto | 1 pala |
| 12 | Hydrauliikkaöljy | 1 öljykannu |