TS-1 mekaaninen leikkauspöytä on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, jolla on korkea mekaaninen kestävyys, korroosionkestävyys ja helppo puhdistaa.
Säädä sängyn pinnan korkeutta hydraulisella käyttölaitteella ja säädä selkänojan levyn kulmaa muilla apuvälineillä.
Hydraulisen leikkauspöydän T-muotoinen jalusta on vakaa ja voi antaa myös pitkään työskenteleville lääkäreille riittävästi jalkatilaa.
Jalkalevyvaihtoehtoja on kaksi: integroitu ja jaettu jalkalevy, jotka sopivat erilaisiin kuluttajatarpeisiin.
1.T-pohja
Manuaalisen leikkauspöydän ergonominen T-muotoinen jalusta on paitsi vakaa ja joustava, myös tarjoaa lääkäreille riittävästi jalkatilaa väsymyksen vähentämiseksi pitkäaikaisen työskentelyn aikana.
2.Sisäänrakennettu munuaissilta
Sisäänrakennettu lannetuki voi nousta 110 mm, mikä on kätevää lääkäreille munuaisleikkauksen suorittamisessa.
3. Erilaiset lisävarusteet
Vakiovarusteisiin kuuluvat olkatuki, hartiatuki, vartalotuki, anestesianäyttö ja jalkatuki erilaisten toimenpiteiden helpottamiseksi.
4. Hydraulinen nostojärjestelmä
Se on hydraulisesti ohjattu, ja mekaanisen leikkauspöydän pinnan korkeutta säädetään jalkapolkimella. Se toimii tasaisesti ja hiljaisesti. Se voi toimia normaalisti, vaikka virta olisi katkaistu. Alueille, joilla on epävakaa sähkö, voidaan valita hydrauliset leikkauspöydät.
5.Integroitu jalkalevy tai jaettu jalkalevy
Jalkalevystä on saatavilla yksinkertainen versio, jonka hinta on edullinen. Saatavilla on myös jaettu jalkalevy, jota voidaan säätää ylös ja alas ja laajentaa ulospäin helpottamaan erilaisia alaraajaleikkauksia.
Pparametrit
| Mallinimike | TS-1 mekaaninen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 1980 mm * 500 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 950 mm / 750 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 45°/ 90° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 75°/ 30° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 20°/ 30° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 20°/ 20° |
| Munuaissillan korkeus | ≥110 mm |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Svakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkatuki | 1 pari |
| 5 | Polven kainalosauva | 1 pari |
| 6 | Kiinnityspuristin | 1 sarja |
| 7 | Patja | 1 sarja |