TS hydraulinen leikkauspöytä sopii rinta- ja vatsakirurgiaan, nenä-, kurkku- ja nenäsairauksiin, synnytys- ja naistentauteihin, urologiaan ja ortopediaan jne.
Toisin kuin yleisissä manuaalisissa leikkauspöydissä, käytämme hydraulista nostojärjestelmää ja kaasujousta selkä- ja jalkalevyjen säätämiseen. Säätöprosessi on sekä hiljainen että kätevä.
Y-muotoinen jalusta varmistaa hydraulisen leikkauspöydän paremman vakauden ja vapaan tilan, jotta lääkintähenkilökunta voi lähestyä potilasta nollaetäisyydeltä.
Suurten pyörien muotoilu tekee siitä myös tärinänvaimennuksen ja puristuksen vaimennuksen liikkumisen aikana.
1. Edistynyt muistivaahto
Hydraulisen leikkauspöydän pintamateriaali on palosuojattu ja antistaattinen. Valettu polyuretaanista (PU) valmistettu patja on helppo puhdistaa ja sillä on pitkä käyttöikä.
2. Sisäänrakennettu munuaissilta.
Aseta kahva vastaavaan reikään, kierrä kahvaa ja nosta tai laske vyötärösiltaa sopivaan asentoon, vedä sitten kahva ulos. TS-hydraulisessa leikkauspöydässä vyötärösillan nosto on yli 100 mm.
3. TuotuHhydraulinenSjärjestelmä
Amerikasta tuotu hydrauliikkajärjestelmä tekee manuaalisen käyttöpöydän liikkeestä vakaan ja nopean.
4. AkulmikasAsäädötwithGas Sjouset
TS-hydraulisen leikkauspöydän sekä selkälevyn että jalkalevyn nivelissä on kaasujousilla varustetut sylinterituet, jotka tekevät erilaisista säädöistä hellävaraisia, äänettömiä ja tärinättömiä, samalla tehokkaasti suojaten nivelrakennetta ja estäen potilasta kaatumasta.
5. LArger-pyörän suunnittelu
Mekaanisen hydraulisen leikkauspöydän pohjassa on suuret pyörät (halkaisija≥100 mm), joka on joustava liikkua. Pyörät nousevat jarrutettaessa, sängynpohja on tiukasti kiinni maassa ja vakaus on hyvä.
Pparametrit
| Mallinimike | TS Hydraulinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2050 mm * 500 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 890 mm / 690 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 60°/60° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 75°/ 15° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 30°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 25°/ 25° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 20°/ 20° |
| Munuaissillan korkeus | ≥110 mm |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Svakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkatuki | 1 pari |
| 5 | Polven kainalosauva | 1 pari |
| 6 | Kiinnityspuristin | 1 sarja |
| 7 | Patja | 1 sarja |
| 8 | Vartalon hihna | 1 sarja |