TY-käsikäyttöinen leikkauspöytä sopii rinta- ja vatsakirurgiaan, nenä-, kurkku- ja nenäsairauksiin, synnytys- ja gynekologiaan, urologiaan ja ortopediaan jne.
Runko, pylväs ja jalusta ovat ruostumatonta terästä, joten ne ovat helppoja puhdistaa ja korroosionkestäviä.
Mekaaninen leikkauspöytä nostetaan ja lasketaan poljinöljypumpulla, joka toimii tasaisesti ja on turvallinen ja luotettava. Kaikki muut liikkeet hoidetaan mekaanisilla vaihteilla.
Tämä hydraulinen leikkauspöytä edellyttää, että jalkalevy voidaan taittaa alas, kaapata ja irrottaa, ja sitä on helppo säätää. Siinä on T-muotoinen pohja.
1.Kiertotoiminto
Manuaalista leikkauspöytää voidaan kääntää 360°, joten lääkärit voivat säätää kulmaa asennon mukaan leikkauksen aikana, mikä lisää huomattavasti leikkaustilaa leikkauksen aikana. (Valinnainen)
2.Nopea vaihto Flex-asentoon
Leikkauspöytä vaatii 200°pöydän pinnan kohouma (koukistus) kerralla käyttämällä kahvaa, jota voidaan käyttää lannerangan sillan toiminnan korvaamiseen.
3. Kaksikerroksinen pöytälevy
Pöytälevy vaatii kaksikerroksisen komposiittipöydän, matalan röntgensäteilyn absorptiokerroimen ja teräväpiirtoisen perspektiiviefektin.
4. Ruostumaton teräsmateriaali
Runko, jalusta, nostopilari ja päävoimansiirtorakenne on valmistettu 304 ruostumattomasta teräksestä, joka on helppo puhdistaa ja hankaa, sekä kestää happoja ja korroosiota, mikä varmistaa, ettei se koskaan ruostu.
5. Hydraulinen ja manuaalinen säätö
Hydraulisen leikkauspöydän nosto ja lasku tapahtuu poljinöljypumpulla, joka toimii tasaisesti, turvallisesti ja luotettavasti. Kaikki muut liikkeet hoidetaan mekaanisella vaihdelaatikolla.
Pparametrit
| Mallinimike | TY-käyttöinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 2020 mm * 500 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 1010 mm / 760 mm |
| Päälevy (ylös ja alas) | 45°/70° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 75°/ 15° |
| Jalkalevy (ylös/alas/ ulospäin) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 25°/ 25° |
| Sivuttaiskallistus (vasen ja oikea) | 20°/ 20° |
| Munuaissillan korkeus | ≥110 mm |
| Patja | Muistipatja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 200 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
Svakiovarusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Anestesia-seulonta | 1 pala |
| 2 | Kehon tuki | 1 pari |
| 3 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 4 | Olkatuki | 1 pari |
| 5 | Polven kainalosauva | 1 pari |
| 6 | Kiinnityspuristin | 1 sarja |
| 7 | Patja | 1 sarja |