FD-G-1 sähköinen gynekologinen tutkimuspöytä on valmistettu erittäin lujista materiaaleista ja on korroosionkestävä, mikä edistää sairaalan päivittäistä puhdistusta ja desinfiointia.
Tutkimuspöydän pinnan korkeutta, selkänojan ja jalkalevyn kulmaa voidaan säätää jalkakytkimellä.
Varusteet ovat täydellisiä, ja vakiona mukana tulevat olkatuet, olkahihnat, rannehihnat, kahvat, jalkatuet ja siivilöillä varustetut lika-altaat.
Gynekologisen tutkimuspöydän pohja on U-muotoinen, mikä tarjoaa lääkärin päivittäiseen työhön tarvittavan tilan jalkojen ja säärien liikkumiseen.
Tämä gynekologisen tutkimuksen leikkaussänky sopii paitsi gynekologisiin tutkimuksiin myös miesten urologiaan
1.Saumaton vaahtomuovipatja
Sähköisen gynekologisen tutkimuspöydän muotoutuva patja käyttää uusinta saumatonta vaahtomuovia, joka parantaa huomattavasti potilaan mukavuutta.
2.Korroosionkestävä materiaali
Sähköisen gynekologisen tutkimuspöydän kaikki kannet on valmistettu korkealaatuisista materiaaleista, jotka ovat korroosionkestäviä, helppoja puhdistaa ja desinfioida.
3. Jalkakytkin
Jalkakytkimellä varustettuna ohjaa joustavasti synnytyspöydän eri liikkeitä.
4.Monipuoliset lisävarusteet
Vakiovarusteena saatavien olkatukien lisäksi on saatavilla lisävarusteena olkahihnat, kahvat, jalkatuet, jalkapolkimet, roska-allas, gynekologinen tutkimusvalo tai lääkärin tuoli.
Parametrit
| MalliTuote | FD-G-1 sähköinen gynekologinen tutkimuspöytä |
| Pituus ja leveys | 1800 mm * 550 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 950 mm / 680 mm |
| Trendelenburg / Käänteinen Trendelenburg | 14°/ 17° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 60°/10° |
| Sähkömoottorijärjestelmä | Jiecang |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Tehon kompaktius | 1,0 kW |
| Akku | Kyllä |
| Patja | Saumaton patja |
| Päämateriaali | ABS-jarrut |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 150 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
SstandardiAsusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 2 | Jalkalevy | 1 sarja |
| 3 | Patja | 1 sarja |
| 4 | Kahva | 1 pari |
| 5 | Jalkakytkin | 1 sarja |