TF Hydraulinen gynekologinen leikkauspöytä, runko, pylväs ja pohja on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, jolla on korkea mekaaninen lujuus, korroosionkestävyys ja joka edistää puhdistusta ja desinfiointia.
Tämä hydraulinen gynekologinen leikkauspöytä toimitetaan vakiona olkatuen, olkahihnan, kahvan, jalkatuen ja polkimien kanssa, lika-altaan siivilän kanssa ja valinnaisen gynekologisen tutkimusvalon kanssa.
Hydraulisen gynekologisen leikkauspöydän korkeutta voidaan säätää polkimilla ja sängyn kallistusta kahvasta ravistamalla.
Kun jarrua painetaan, sängyn pohjassa oleva kiinteä alusta laskee, mikä lisää kosketuspinta-alaa maan kanssa ja varmistaa sängyn vakauden.
Sitä käytetään laajalti gynekologiassa, synnytyksissä, urologiassa ja peräsuolen ja peräsuolen kirurgiassa.
1. Ruostumaton teräsmateriaali
Hydraulisen gynekologisen leikkauspöydän runko, sivukaiteet, nostopilari ja jalusta on valmistettu korkealaatuisesta 304-ruostumattomasta teräksestä, jolla on korkea mekaaninen lujuus, korroosionkestävyys ja helppo puhdistaa.
2. Leveä pöytäpinta
Hydraulisen gynekologisen leikkauspöydän leveys voi olla jopa 600 mm, mikä sopii erittäin hyvin tietyntyyppisille ihmisille ja parantaa käyttömukavuutta.
3. Monipuoliset lisävarusteet
Vakiona toimitettavan olkatuen lisäksi on saatavilla lisävarusteena olkahihnat, kahvat, jalkatuet, jalkapolkimet, roska-allas ja gynekologinen tutkimusvalo.
4. Ainutlaatuinen kiinteä jalka
Ainutlaatuinen leikkauspöydän kiinteä jalka lisää kosketuspinta-alaa maan kanssa ja varmistaa hydraulisen gynekologian vakauden.
Parametrit
| Mallinimike | TF Hydraulinen gynekologinen leikkauspöytä |
| Pituus ja leveys | 1800 mm * 600 mm |
| Korkeus (ylös ja alas) | 900 mm / 680 mm |
| Trendelenburg/Käänteinen Trendelenburg | 8°/ 20° |
| Selkälevy (ylös ja alas) | 70°/ 11° |
| Jännite | 220V/110V |
| Taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Patja | Saumaton patja |
| Päämateriaali | 304 ruostumatonta terästä |
| Suurin kuormituskapasiteetti | 173 kg |
| Takuu | 1 vuosi |
SstandardiAsusteet
| Ei. | Nimi | Määrät |
| 1 | Käsivarren tuki | 1 pari |
| 2 | Kahva | 1 pari |
| 3 | Jalkalevy | 1 pala |
| 4 | Patja | 1 sarja |
| 5 | Jäteallas | 1 pala |
| 6 | Kiinnityspuristin | 1 pari |
| 7 | Polven kainalosauva | 1 pari |
| 8 | Polkea | 1 pari |